Bu kitabın ilk baskısından sonra, senaryolaştırılan bir bölümü, 2014-2015 sezonunda Müjdat Gezen Tiyatrosu, Savaş Dinçel sahnesinde “Hangi İstanbul” ismi ile tek kişilik oyun olarak sahnelenmiştir. İzleyiciler ve değerli üstatlar tarafından beğeni toplamıştır. Okurken çok duygulanacak ve kaybolan değerlerimizi hatırlayacaksınız.

Ben bu yapıtla ilk kez Savaş Dinçel Sahnesi’nde tanıştım. O kadar güzel yazılmış. O kadar güzel yönetilmiş, o kadar güzel oynanmıştı ki, bütün emeği geçenlere “Kafanıza yüreğinize emeğinize sağlık demiştim.” İkinci baskı için başarı diliyorum.
-Müjdat Gezen-

İstanbul , pek çok yönü ile yazar, ressam, şair,besteci, ve çeşitli sanatçılar tarafından tarih boyunca üstün güzellikleri ile dile getirilmiş muhteşem bir şehirdir. Bu kitapta naif bir üslupla anlatılan başta boğazın en güzel köyü olan Bebekte ve özellikleriyle öne çıkmış diğer semtlerindeki hayatı , insanî ilişkileri, dostlukları vefayı, sevgi saygıyı, özetle “İstanbulluca” yaşantıyı, yazar harika bir duygusallıkla ve ustaca anlatılıyor. Başladıktan sonra elinizden birakamayacaksınız…
-Kerim Soysal-
-İstanbul Devlet Opera ve Balesi (eski) Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni-

Ucundan biraz yakaladığım geçmişin güzel günlerini anlatan “Hangi İstanbul”, tiyatro seyircisiyle de buluşmalıydı… Buluştu da… Çok güldük, çok ağladık… Kitap elbette çok daha geniş kapsamlı… “Kitap okumaya fırsat bulamıyorum.” diyenlerdenseniz, işte fırsat. Bu kitabı okuyun…
-Can Doğan-
-Tiyatro Sanatçısı-

Can Hocam, tek kişilik kadın oyunu deyince duraksamadım değil. “Tek kadın sahnede zor” dedim. “Sen bir oku da, kararını söylersin bana” dedi. Yarım saat sonra aradım. Benim için tamamdı. Okuduğum satırlar o kadar “İstanul”du ki… O kadar Boğaz, o kadar vapurdu işte. Teşekkürler Sevil Bayer. O satırları bana verdiğin için. İstanbul’unu bana emanet ettiğin için, sonsuz teşekkürler.
-Efimia Emekligil-
-Hangi İstanbul Oyuncusu-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Karina Yayınevi